تبلیغات
animal - تاریخچه ای از پرورش عروس هلندی

از تاریخ دقیق اهلی شدن پرنده هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست ؛به نظر میرسد این پرنده برای اولین بار بوسیله ی بومیان ساکن اقیانوسیه اهلی شده و بعد مهاجرین انگلیسی که به استرالیا رفته اند از اولین مللی بوده اند که در پرورش این پرنده همت گماشته اند.و بعد ها در انگلیس آلمان و و فرانسه نیز محبوبیت پیدا کرد.جیره ی غذایی این پرنده شامل دانه ی غلات (دانه ی ساده ی قناری) و ارزن و تخم آفتابگردان و شاهدانه و گل رنگ است به اضافه ی کافیشه . بهتر است سبزیجات و هویج و میوه هایی نظیر سیب به عروس داده شود.

عروس هلندی کوچک ترین گونه از جنس طوطیان کاکلی است و این گونه تنها گونه ای است که دم بلندی دارد و نوک تیز.

کاکل آن هم مخروطی شکل بوده و لکه های نارنجی رنگ بر روی پوش پر های گوش دارد کاکل در نر ها زرد رنگ و در ماده ها خاکستری رنگ است و پرهای ناحیه ی دم در پرنده ی ماده دارای خطوطی است.پرندگان نابالغ شبیه به پرندگان بالغ ماده میباشند اما برجستگی قاعده ی منقار معمولا به جای خاکستری به رنگ صورتی می باشد و پر های ناحیه دم نیز کوتاه تر است.

اکثر انواع جهش یافته کوکاتیل مانند لوتینو را می توان به قیمت پایین خرید در اواخر تابستان تعداد زیادی از این پرنده ها در پرنده فروشی ها عرضه می شود اما تهیه ی یک کوکاتیل خالص جوان در فصل زمستان آسان نیست چرا که گونه ی خالص در قفس به سختی جفت خورده و در طبیعت جفت گیری میکنند.

به نظر میرسد این پرنده در سال های دهه ی چهل وارد ایران شده باشد و چون در قفس میتوانند از آن جوجه کشی کنند بنابر این قاچاق این پرنده  از کشورهای همسایه به صرفه نیست.تاریخ : یکشنبه 16 تیر 1392 | 11:07 ب.ظ | نویسنده : Amir hossein Barkhordari | نظرات

  • پرندگان پارسی
  • فروش بک لینک
  • کارت شارژ همراه اول