تبلیغات
animal - تغذیه ی عروس هلندی

عروس هلندی به طور طبیعی بین25 تا 30 سال زندگی می کند ودر برخی موارد نیز دیده شده که در شرایط مناسب و ایده آل بیشتر هم عمر میکند به هر حال باید توجه داشت که پرستاری ونگهداری وتغذیه مناسب ورعایت اصول بهداشتی میتواند تاثیر مستقیمی در طول عمر پرنده داشته باشد.

باید توجه داشت که عروس هلندی به ویتامینهای A,B,C,D3,E,K واسید پانتونیک وبیوتین واسید فولیک وکولین جهت سالم زندگی کردن نیازمنداست اما آنها فقط قادرند ویتامین D3 ونیاسین رادربدن خود تولید کنند.

درکنار ویتامین های ذکر شده به برخی مواد معدنی برای شادابی وسلامتی نیاز دارند مانند کلسیم,فسفر,سدیم وکلراین,پتاسیم,منیزیم,آهن,روی,مس,یدومنگنزاز همین رو عروس هلندی نیاز به برابری دانه ها,غلات,حبوبات,سبزیجاتی,بارنگ سبز ونارنجی تیره ومیوه ها دارد

دانه های خوراکی باید تا حد امکان تازه باشد

یکی دیگر از مواد غذایی بسیار محبوب عروس هلندی ارزن می باشد .از دیگر غذاهای مورد علاقه عروس هلندی می توان به نان سفید تهیه شده از آرد کامل گندم ولوبیای پخته شده وبرنج پخته شده وپاستا اشاره کرد .

تخم آفتابگردان از دیگر غذاهای مورد علاقه عروس هلندی است که به خاطر چربی زیاد آن بهتر است هر از چند گاهی در اختیارش قرار داده شود.

برای پیشگیری از بیماریهای عفونی و تقویت چشم ها وسیستم تنفسی پرنده باید از میوه ها و سبزیجاتی که به رنگ سبز تیره و نارنجی تیره هستند وسرشار از ویتامین A میباشند استفاده کرد.مانند هویج, کلم بروکلی, فلفل, قرمز, اسفناج و...

  • نکته:سعی کنیدتا جایی که ممکن است از میوه ها و سبزیجات کنسرو شده استفاده نکنید چون حاوی مقدار زیادی سدیم هستندوبرای سلامتی پرنده شما مضر میباشند.

یکی دیگر از غذاهای مورد علاقه ومفید برای پرنده تخم مرغ آب پز میباشد.

  • نکته:سعی کنید تمام غذاهایی را که در اختیار پرنده تان قرار میدهید یکساعت قبل از فاسد شدن از قفس خارج کنید.

همچنین پرنده علاوه بر غذایی که مصرف میکند نیاز به آب تازه دوبار در روز دارد.توجه داشته باشید که ظرف آب پرنده تان راهر روز بامواد شوینده کاملا تمیز بشویید.

در کنار همه ی اینهاپرندگان به مکمل های ویتامین نیز نیاز دارند.

  • نکته:تغییر نوع غذا به صورت ناگهانی باعث میشود که عروس تمایل چندانی به خوردن غذای جدیداز خود نشان ندهد لذا چنانچه می خواهید نوع غذای پرنده را تغییر دهید بهتر است که این کار را به صورت تدریجی انجام دهید و غذای جدید را به میزان کم وارد جیره غذایی پرنده کنید تا بتواند به صورت تدریجی به آن عادت کند.

غذاهای ممنوعه

موادی که برای عروس هلندی مضر هستندعبارتند از:آووکادو, ریواس, غذاهای بسیارشور,الکل وبخصوص شکلات

امیدوارم از مطالب فوق استفاده لازم را کرده باشید.تاریخ : دوشنبه 17 تیر 1392 | 04:18 ب.ظ | نویسنده : Amir hossein Barkhordari | نظرات

  • پرندگان پارسی
  • فروش بک لینک
  • کارت شارژ همراه اول